Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Andonov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Andonov » Чет 03 яну 2019 18:20

Stivi написа:
Andonov написа:Това би променило само времето за заряд, но не и това което описваш. За мен проблема е другаде. Да не би батерията само по надпис да е с по голям капацитет?

При положение че батерията е разглобяема и лесно може да се провери едва ли сериозна фирма ще прави такива цигански номера. Пък и както казах след като я получих от тях и започнах да я ползвам се чудех няма ли най-накрая да и свърши тока,толкова много време изкара,а и теглото и се е увеличило спрямо втората оригинална която имам. Прави ми впечатление че зарядното светва зелено /тоест заредило е батерията/ за същото време за което зарежда и оригиналната ,но е доста по горещо на пипане. Според мен има нещо което спира подаването на ток към батерията при определени условия и тя остава недозаредена ! Пропуснах да уточня че оригиналната е никел-кадмии,а новите елементи са металхидридни,тази замяна обаче била допустима според фирмата !

Е това е проблема - зарядното ти е за никел, а не металхидрид, а не капацитета.

Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пет 04 яну 2019 10:31

Явно все пак рециклирането на батерията не е чак толкова примамлива опция. По спомени го бях купил преди време на цена между 60 и 70 лева с две 18 волтови батерии. Жалко, машинката работи добре. :no Можеби за първо време ще се ориентирам към нов винтоверт или ще чакам някой от лидълските на промоция, а този ще оставя да си поиграя след време.

Потребителски аватар
sportul
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM

Мнениеот sportul » Нед 13 яну 2019 13:31

Аз съм с bosch GSR 12-15F от 2017та юни месец . Преди имах Skill 12V NiCd с две батерии .Едната батерия си замина на 5тия месец , втората веднага след като изтече гаранцията.
Моето мнение е NiCd батерии не струват . Не се нуждаят от контролер на заряда както при Li-ion но пък са по тежки защото всеки елемент е по 1,2V (1.35/1.4) .
Например 10 елемента са навързани последователно , само една да дефектира и източва всички останали .
Дълго време за заряд при мен беше към 4,5 часа

Предимствата на Литиевите батерии
1.Бърз заряд
2.По-леки са
3.Имат контролер на заряда , който и ги пази от изтощаване под критичната стойност(2.5V).

207324_p1_1.jpg

Потребителски аватар
Vasseto
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5
Двигател: CFFB AVF

Мнениеот Vasseto » Нед 13 яну 2019 18:35

sportul написа:... който и ги пази от изтощаване под критичната стойност(2.5V).

Ако след използване не я заредиш никой не може да и помогне. Пада по критичния минимум и батерията си заминава. Това важи и за всички батерии.

Потребителски аватар
sportul
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM

Мнениеот sportul » Нед 13 яну 2019 19:21

Vasseto написа:
sportul написа:... който и ги пази от изтощаване под критичната стойност(2.5V).

Ако след използване не я заредиш никой не може да и помогне. Пада по критичния минимум и батерията си заминава. Това важи и за всички батерии.

Ти какво уточнение правиш все едно от Танзания идваме:)

Има се в предвид на заредена батерия 4V при продължителна работа да не я мачкаш до 1V например.

Потребителски аватар
muns61
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот muns61 » Нед 13 яну 2019 20:27

Там е предимството на никел-кадмий, можеш да ги разреждаш напълно и да престояват разредени.

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”