Газова уредба на американка- къде?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
icoico
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Газова уредба на американка- къде?

Мнениеот icoico » Нед 14 юни 2020 14:55

:Ще видим. Като намеря време да отида за трети път при тях ще го мисля. Както го усещам проблемът се проявява след, като колата държи постоянна скорост и горивните инжектори са затворени(аз така го чувствам, компютърът в такъв момент предполагам отчита нулев разход) и се подаде леко газ. Примерно при движение по сравнително равен терен на автопилот почти винаги присецва по веднъж преди да поеме нормално. Жената вика при нея проблеми няма, ама тя е скарана и с автопилота и с плавното натискане на газта. :mhihi :mhihi

Потребителски аватар
stefan4o
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Нед 14 юни 2020 16:52

Искаш да кажеш малко след като подадеш газ след ППХ - каране на скорост без натиснат педал на газта?

Потребителски аватар
icoico
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот icoico » Нед 14 юни 2020 18:17

Именно, в момента, в който подам леко газ придърпва веднъж. Ако натисна здраво няма ядове. Тъпото е, че при скорост под 80 изобщо не се случва това.

Потребителски аватар
stefan4o
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Нед 14 юни 2020 19:01

Значи зависи, как е направено ЕКУ на колата. ППХ е с някакъв праг на оборотите - примерно 1500 е при моята кола. Ако паднат под тези обороти - коефициентът вече не е 0 и се подава, макар и минимално, бензин през дюзите. Реално се получава лагване при теб, просто му трябва време на газовия компир да пусне газчицата след като си подал газ и се усеща като придърпване. Ако е така, както си мисля, много ще ми е интересно решението на този проблем. Реално, когато бензиновото време на газ е 0, какъвто и коефициент да сложи газаджията, на газовите инжектори пак ще е 0 :wink

Потребителски аватар
ivan_pop
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1

Мнениеот ivan_pop » Нед 14 юни 2020 19:04

Щом жената е доволна, мисля че няма проблем с газовата! :biggrin

Потребителски аватар
icoico
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот icoico » Нед 14 юни 2020 20:10

Доволна щот кара от дъжд на вятър само направо, предвид, че сме петнайсет сантиметра по- дълги и пак толкова по-широки от късата база на Транспортер :mhihi

Изображение

Потребителски аватар
icoico
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот icoico » Нед 08 ное 2020 14:09

:dontknow Малко ъп. Минахме през процедурата "разкарване насам-натам по околомръсното", майсторите гледаха, чесаха, пипаха горивни карти, проблемът понамаля, обещаха да мислят още по въпроса и ми препоръчаха да си почистя дроселовата клапа, понеже въпросното задържане след ППХ се виждало на компа в по- малка степен и на бензин(не го усещам обаче). Та решението го отлагам /отново/, за някога, когато ми остане /отново/ повече свободно време... :rolleyes :dontknow

П.П. Междувременно си купих ей тоя пепелник за вана и него НЕ възнамерявам да газифицирам :mhihi :mhihi :mhihi

$_20 (1).jpg
$_20 (1).jpg (55.54 KиБ) Видяна 278 пъти

Върни се в “Автогазови уредби”