турбо голф4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ivkobiks
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 30 юни 2012 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: españa

турбо голф4

Мнениеот ivkobiks » Съб 30 юни 2012 18:08


турбото на голф4 спира при 130/140км.4 но като изгася колата в движение и като запаля пак работи до тази скорост и пак спира.живея в испания и от сервиза на фолцваген ми казаха,4е е турбото и е за сменяне а друг маистор ми каза,4е ако е турбото 6те спре завинаги и може да е от компа,вие как мислите на някой ставало ли е така




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10452
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: турбо голф4

Мнениеот IvanMan » Съб 30 юни 2012 20:46


Едно пояснение на правилата, и по-конкретно на т. 4 от тях, специално за потребителите на този раздел във форума.
Може да сте пропуснали да прочетете тази тема и по-специално втора точка - направете го. И да разтълкувам - определението "Заглавие, подсказващо съдържанието" включва не само посочване на конкретния въпрос за разрешаване, но и конкретния модел, годината на производство и вида двигател на автомобила, за който става въпрос.
Теми със заглавия като "колата грее" :screwy могат да бъдат директно заключени, вместо някой да се старае да намери информация за автомобила, за който питате и след това да ви промени заглавието според правилата.
Горното важи за всички раздели, но в настоящия раздел майсторите на уникално безмислени заглавия са най-много.


Потребителски аватар
ilian.
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 04 юли 2009 21:41
Автомобил: GOLF 4 AUDI A3
Двигател: AUM AHF
Местоположение: Своге 1,8T 20V +чип

Re: турбо голф4

Мнениеот ilian. » Нед 01 юли 2012 9:54


На един приятел беше така на дизелов мотор (110К) и се оказа един датчик.Ако искаш мога да го питам точно кой е датчика :да:


Потребителски аватар
villi78
Мнения: 117
Регистриран на: Съб 21 май 2011 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Troyan
Контакти:

Re: турбо голф4

Мнениеот villi78 » Нед 01 юли 2012 9:59


Изглежда като за дебитомер по всички признаци които си описал,във форума има много изписано по темата,ползвай търсачката :beer


Потребителски аватар
vw123
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 14:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: турбо голф4

Мнениеот vw123 » Нед 01 юли 2012 22:23


При мен е същия случай и е дебитомер, само незнам колко трябва да си приготвя но утре ще разбера.
Аз съм със ТДИ 115 кончета.


Потребителски аватар
bakalovag
Мнения: 112
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 22:04
Автомобил: Skoda Oktavia
Двигател: 1.9 TDI AHL
Местоположение: Стара Загора

Re: турбо голф4

Мнениеот bakalovag » Пон 02 юли 2012 8:50


Log VAG-COM и ще стане ясно. Така може да се говори много но дали е вярно. И моя дебитомер сдава багажа но няма тези проблеми, но при 170 влизам в авариен режим. Вече е диагностицирано, че актуатора е изправен но геометрията се движи трудно т.е за чистене. За това трябва да се види с VAG-COM и д се провери механично за да се изключат други проблеми.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: турбо голф4

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 02 юли 2012 8:58


По-скоро геометрията е за чистене(те за тва и то сервиза са казали че турбото е за смяна - плюе грешка в налягането на турбото) ,ама си требе ВАГ-Ком.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 64 госта