:arrow Фолксваген Фолклорен Събор Узана 22-23.08.2025: Важна информация!

Евтино гориво

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Как ще ви се отрази "евтиното" гориво?

Без промяна, пак ще си карам толкова километри колкото и сега
163
52%
Без промяна, тъкмо ще спестя някой лев
96
30%
Ще карам повече, за да се възползвам от по-евтиното гориво
31
10%
Ще карам повече, за да помогна на руския бюджет да върже двата края
11
3%
Ще карам по-малко
1
0%
Ще ползвам повече обществен транспорт, защото ще поевтинее
1
0%
И без това не карам през зимата, така че не ме засяга
4
1%
Не мога да реша
2
1%
Друго
7
2%
 
Общо гласове: 316
Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Евтино гориво

Мнениеот KKamenov » Съб 10 яну 2015 5:47






Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6249
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Евтино гориво

Мнениеот VWGT » Съб 10 яну 2015 11:25




Zamundo
Мнения: 48
Регистриран на: Съб 22 яну 2011 4:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Евтино гориво

Мнениеот Zamundo » Нед 11 яну 2015 13:52


Цената няма да остане така много дълго, ако зависи от САЩ. Находищата на арабите и руснаците са рентабилни при почти всякаква цена, въпреки че печелят много малко при тези цени. Енергийните източници на САЩ (шистовия газ) са скъпи и са рентабилна при цени над ~80$ на барел, освен това компаниите добиващи шистов газ са доста силно кредитирани. При задържане на настоящите цени ще има огромни проблеми с тези компании, а това ще се отрази на цялата икономика на САЩ.
Дали арабите подливат вода на Руснаците в момента по инициатива на САЩ или всъщност ще изклатят и американците, които също не могат да удържат на тези ниски цени на нефта, тъй като целият току що развит нефтодобивен сектор в САЩ ще работи на загуба и ще е пред фалит....


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Евтино гориво

Мнениеот Vw_polo_16v » Нед 11 яну 2015 14:24


Може да не е мястото тук да задам въпрос към колеги, но възможно ли е сега след драстичните промени в цените на горивата, качеството да падне многократно??


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Евтино гориво

Мнениеот predat0r » Нед 11 яну 2015 14:36


Та кога е било качествено горивото в България ?


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Евтино гориво

Мнениеот Bobi85 » Нед 11 яну 2015 15:08


Пак това прословуто качество.... Вече се убеждавам, че не можем да стоим без да търсим под вола теле. Колко от обвиняващите качеството на горивата са карали с чуждестранно такова и са намирали фрапантна разлика? Аз съм карал с гориво от почти всички европейски държави и ОСЕЗАЕМА разлика в качеството на горивото с нашите не съм констатирал. Дори се е случвало при -15 ~ -20 градуса да имам около 200-300 грама най-обикновена нафта от ОМВ без никакви добавки и съм палил без проблем.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7855
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA113
Местоположение: София

Re: Евтино гориво

Мнениеот hooligan_sk » Нед 11 яну 2015 15:16


Проблемите с горивата в България си ги повтаряме по навик от 10-15г насам. Тогава мутренски бензиностанции и вериги никнеха като гъби и често горивото се кръщаваше. Към днешна дата, това е изключение, а не правило. Големите вериги вече имат много надеждни системи за следене на автопарка и обектите си, злоупотребите са трудни и рисковани. Това че от 50 годишна рафинерия няма как да получим особено качествено гориво е друг въпрос. :arrow


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6368
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Евтино гориво

Мнениеот ktamen » Нед 11 яну 2015 15:36


golfer написа:[
понеже форума е доста четен и се индексира добре от търсачките, не е хубаво да се пишат неща касаещи здравето и живота на хората и то с добри чуства.
нормалните бутилки за битова газ работят с редуцил вентил за ниско налягане. Когато бутилката в газта намалее тя реално не е свършила и вътре има поне няколко литра, за разлика от автомобилните, които имат сонда до дъното тези нямат и се черпят само парите а не директно от течната фаза. Малкото остатъчно количество значи и по-малко налягане. Респективно отваш на колонката и сипваш по твоя преценка 20 литра щото си мислиш, че вътре няма никой, да де ама вече си над допустимата граница. Носиш вкъщи на топло и газта има гадното свойство да се разширява и вдига още повече налягането, тук идва тънкият момент с така споменатият вентил. Който отказва да работи, пуска малко, плюе, пламъка едва гори. "знаещите" запопочват да благославят, производители, доставчици, търговци, газ и пр..., меткат бутилката до печката да се стопли щото е логично като и е топло газта гори по-добре... и става то каквото става. 2 случая такива съм виждал. Инцидентите са реалност и стават много бързо.
Газ съм изгорил достатъчно количество, не ме е страх, но сигурността преди всичко

Цената на газта в бутилките според мен няма как да намалее рязко защото са пълнени на по-високата доставна цена на суровината. Тези, които пълнят в момента на кантар битова газ наистина е нелогично да държат висока цена. Единственият отговор за мен е , че са монополисти и така им е добре.

Всъщност налягането не зависи от количеството на течността, а от качеството и. Демек от съотношението на пропана и бутана. Ако има само един грам течен пропан в бутилката налягането ще е по-високо отколкото в друга бутилка с 10кг бутан.
В автомобилните бутилки е много по-вероятно да остане газ при "празна бутилка" отколкото в битовите.
Причина номер 1 за истерията с безопасността на бутилките е далаверата на тези, които пълнят законно.
Аз не мога да разбера тези дето ползват газ за битови нужди. Действително при днешните цени май има някаква минимална икономия (един киловатчас излиза 15ст) в сравнение с дневната тарифа. Ама нощната е по-евтина. А разликата с дневната е минимална и то при днешните цени. Допреди няколко месеца киловатчас получен от газ беше над 20ст. Тези 15ст важат само при цена 19,2лв за 10кг (19,2л). Ако няма къде да зареждате на тази цена значи на ток е по-евтино.


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Евтино гориво

Мнениеот Vw_polo_16v » Нед 11 яну 2015 16:13


Значи за колегата , който ме контрира и си мисли че съм си задал въпроса ей така, ще ти кажа че преди промените в цените, на млята кола като и сипвах 20 лева ходя 4 дни на работа..... сега сипвам 35лв, за да измина същият маршрут! И викаш разлика в горивата по света и у нас няма????


Пс- и много се кефя като някой ми каже на черното бяло..... задавам въпрос..... възможно ли е качеството да е по-ниско------ въпрос.... отговор-----ти търсиш под вола теле!!
ЕВАЛА ЕВРОПЕЕЦО!!


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Евтино гориво

Мнениеот Bobi85 » Нед 11 яну 2015 16:22


Страшно засичане имаш, няма що. Сигурно всеки ден температурата, трафика, пътните условия за теб са константна величина и не се променят! А затова дали 20-годишния ти е в идеално състояние и кой знае в коя дупка зареждаш, изобщо няма да питам.


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Евтино гориво

Мнениеот Vw_polo_16v » Нед 11 яну 2015 16:27


Трафика всяка сутрин е един и същ!!! Зареждам на Лукойл!!! Колата ми стои в гараж с горе долу постоянна температура!! Вече пълнолетната ми кола е в състояние точно каквото е било преди 3 месеца(примерно) !! Няма да спорим повече!
Успех :th_up


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Евтино гориво

Мнениеот Bobi85 » Нед 11 яну 2015 16:45


То няма лошо да спорим, важното е да го правим учтиво и без обиди. Пак ти казвам, за да има разлика от 80% в разхода на гориво имаш някакъв проблем с колата или бензиностанцията. Като за начало може да смениш бензиностанцията.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Евтино гориво

Мнениеот sportul » Нед 11 яну 2015 19:48


На мен ми се струва ,че бензина е с лошо качесто , почна да ми върти на студено много .Слагат вътре вода, спирт , нафта , и всякакви други химии.


Потребителски аватар
Omilron
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 04 ное 2014 10:36
Автомобил: Skoda Octavia MK2
Двигател: 2007 BKD
Местоположение: София

Re: Евтино гориво

Мнениеот Omilron » Нед 11 яну 2015 20:29


Аз колеги съм доволен от намалението!

Знам, че повечето си мислите, че това е за сметка на качеството, но като бивш служител на голяма верига бензиностанции не съм съгласен.

Цистерната идва с пломби, които се късат пред служителите, управителя /зам. управителя/, след което цистерната се проверява за вода задължително преди да се сипе в резервоара на обекта. Профилактика на газовите колонки се прави на всеки месец, а на бензиновите на 6 месеца. Винаги има отклонение или в полза на потребителя (нас) или в полза на обекта :scare3 Отклонението обикновенно е около 1 литър на 100 литра!

Имало е разбира се и случаи, в които има фрапантно отклонение. Колега с Голф 2 сипа 6 литра повече бензин 98 от колкото му побира резервоара. 98 рядко се пълнеше при нас и предполагам от това идва отклонението. След оплакването и направена проверка (на място) човека се оказа прав и му се възстанови ЦЯЛАТА сума за зареждането, след което веднага се направи проверка на колонката и проблема беше отстранен. Всички бензиностанции имат измервателни туби (нашата беше 20 литра) и винаги може да изисквате измерване. Ако въпросната туба не събере или прелее от тези литри си зареждате за без пари.

Като казвам бивш служител имам предвид тия "пинк понк" момчетата отвънка къде зареждат :mrgreen В никакъв случай не ги защитавам тия мошеници, но откъм гориво имам наблюдения и не вярвам да лъжат. Ако си зареждате от кварталната бензиностанция на 1.90 и се оплаквате не знам. Знам че контрол ИМА! Не знам при франчайза как е ...

Поздрави!


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Евтино гориво

Мнениеот nanobanano » Нед 11 яну 2015 21:05


А на мен ми е интересно защо не падат цените на продуктите,които като се вдигна горивото ги вдигнаха именно заради това.Или поне на такситата тарифите!После сме търсили под вола теле... ПРЕСТЪПНИЦИ!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта