Не е вярно това за мономотроника че е след 93!
Моя е също мономотроник, от януари 91. Няма демпфер, няма баласт, няма вакуум на делкото. Двигателя е RP.
За осцилографа - 0.1V на деление е хубаво, въпроса е честотата. При честота около и под 1Hz, евтините осцилографи не могат да ти покажат формата на сигнала - или виждаш бягаща точка, която минава ту долу ту горе, или ако си настроил на по-висока честота - местеща се нагоре надолу линия. За да "видиш" такъв сигнал, трябва осцилографа да ти е с повечко екстри.
Иначе по темата, нещо се съмнявам да е възможно ламбдата да продължава да работи, но със толкова слаб сигнал.
Сигурен ли си че не е натоварен прекалено много сигнала от сондата? Сигнала от сондата е слаб, и лесно може да се "смачка" ако се натовари. Да не би твоя индикатор да има ниско входно съпротивление?
Този кондензатор 1uF на входа на схемата нещо не ми харесва много. Доста голям капацитет е това. Додето го заржда и разрежда (през високоомен резистор) - зор ще види сондата. Може просто да не успява и затова индикатора да показва по-малко (колкото е успял да се зареди кондензатора). Пробвай да го махнеш.
Моя индикатор е по подобна схема, но сигнала от сондата се подава директно към входа (5то краче), и е свързан към маса с резистор 1 или 2 мегаома (забравих вече). Няма кондензатор. В други схеми съм виждал кондензатор, но далеч по-малък (от порядъка на пикофаради).
Ако все пак се окаже че ламбдата работи, но дава ниско напрежение - съгласен съм с колегата че с компаратор е най-добре, само трябва да се търси компаратор с еднополярно захранване и възможност работа с входен сигнал = маса (не всички могат!), и някак трябва да му се зададе стабилно и точно опорно напрежение, което при толкова ниска стойност (0.1V) не е лесно.